در دوران حاملگي جگر نخوريد

برخلاف تصور مردم كه خوردن جگر در دوران حاملگي مفيد است، مصرف بيش از حد آن مي‌تواند اثرات سوء روي جنين داشته باشد.

جگر غذاي بسيار مقوي است كه سرشار از ويتامين A مي‌باشد، ولي مصرف بيش از حد آن به علت افزايش ميزان ويتامين A كه يك ويتامين محلول در چربي است (بيش از00001 UI در روز) مي‌تواند باعث نقايص بدو تولد در جنين شود.

پزشكان توصيه مي‌كنند كه زنان حامله مي‌توانند حداكثر يك سيخ جگر در هفته مصرف كنند.

لازم به ذكر است، بتاكاروتن كه پيش‌ساز ويتامين A است و در مواد غذايي مانند هويج وجود دارد اين عارضه را نداشته و مصرف اين مواد مشكلي ايجاد نمي‌كند.

گوشت و لبنيات ضد سرطان سينه

نتايج تحقيقات اخير نشان داده است كه دنبال كردن رژيم غذايي غني از گوشت و لبنيات، خطر ابتلا به سرطان سينه را كاهش مي‌دهد.

اين تحقيقات همچنين حاكي از آن است كه مصرف مقادير زيادي از ميوه‌ها و سبزيجات كه حاوي فيبر خوراكي هستند، خطر بروز سرطان تخمدان را تقليل مي‌دهد.

اين يافته‌ها كه در مجله بين‌المللي سرطان به چاپ رسيده اطلاعات بيشتري را درباره نقش رژيم غذايي در خطر ابتلا به سرطان در زنان ارائه مي‌كند.

از سوي ديگر، پژوهشگران دانشگاه ميلان تاكيد كردند كه مصرف نوشيدني‌هاي الكلي خطر ابتلا به سرطان سينه را تشديد مي‌كند.

گفتني است كه در زمينه تداخل مواد غذايي و تاثير آنها روي ابتلا به سرطان‌ها هنوز نكات مبهمي وجود دارد كه ذهن پژوهشگران را به خود مشغول كرده است.

همه ميوه‌ها را بخوريد

ميوه‌ها با توجه به تنوع در رنگ، مزه و خواص مختلف، منبع وسيعي از ويتامين هستند، بنابراين خوردن همه آنها براي بهره‌مندي از انواع ويتامين‌ها توصيه مي‌شود.

دكتر سيدضياء‌الدين مظهري، متخصص تغذيه و رژيم درماني با بيان اين مطلب درخصوص استفاده از همه ميوه‌ها براي برخي از بيماران گفت: برخي از ميوه‌ها قند بالايي دارند، بنابراين به بيماران ديابتي و افرادي كه از رژيم خاصي پيروي مي‌كنند، توصيه مي‌شود تا مصرف اين نوع ميوه‌ها را در چارچوب محدوديت غذايي خود بگنجانند.

وي افزود: بيماران ديابتي بايد ميوه‌هايي همچون انگور، انبه، خرما، موز، آناناس، زردآلو و گرمك را كه از قند بالايي برخوردار هستند با توجه به ميزان انسوليني كه استفاده مي‌كنند و با رعايت نظم در برنامه غذايي خود بگنجانند.

اين متخصص تغذيه در ادامه افزود: براي مصرف انواع ميوه‌ها افراد مي‌توانند از سالاد ميوه استفاده كنند.

دكتر مظهري در پايان گفت: جهت تهيه سالاد ميوه مي‌توان از انواع ميوه‌ها، دارچين و انواع مغزها مثل فندق و گردو استفاده كرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2003  www.momenin.org